Wejherowo

Rowerzyści z Wejherowa i okolic spotykają się o godzinie 9:40 na wejherowskim rynku czyli Placu Jakuba Wejhera. W trakcie zbiórki rozprowadzane będą szprychówki (karty pamiątkowe WPR) uprawniające do udziału w losowaniu nagród w trakcie finału 21 WPR. O godzinie 9:55 północna część Wielkiego Przejazdu Rowerowego wyruszy w kierunku Gdyni i dalej do Sopotu i granicy z Gdańskiem – do parku Sopockie Błonia. Po drodze zatrzymamy się na kilkuminutowe odpoczynki w Redzie, Rumi i Gdyni.
Trasa prowadzić będzie po zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu głównych drogach aglomeracji. Trasa Peletonu Północnego, na odcinku pomiędzy Rumią a centrum Gdyni po raz pierwszy w historii WPR pobiegnie m.in. fragmentem Estakady Kwiatkowskiego. Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem ok. 12 km/h a po drodze – w Redzie, Rumi i na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii Szybkiej Kolei Miejskiej, z której można w każdej chwili skorzystać przewożąc swój rower za darmo.
Perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu – widowiskowym, wspólnym przejeździe Peletonu Północnego oraz połączonych peletonów Gdańskiego, Południowego i Zachodniego na Drodze Zielonej na granicy Gdańska i Sopotu – z pewnością doda sił każdemu z nas. Wspólnie z rowerzystami jadącymi od strony Gdańska, pokonamy ostatni odcinek trasy Drogą Zieloną, ulicą Łokietka oraz Polną aż do wjazdu do parku Sopockie Błonia. Potem, w radosnej atmosferze weźmiemy udział w finale 21 Wielkiego Przejazdu Rowerowego gdzie zaplanowana jest moc atrakcji.