Tczew

W tym roku – po raz czwarty w historii Wielkiego Przejazdu Rowerowego, do WPR dołączą rowerzyści i rowerzystki z Tczewa i okolic. Zbiórka odbędzie się o godzinie 9.20 na Dworcu PKP (przy czarno-białej lokomotywie).
W trakcie oczekiwania na wyjazd rozprowadzane będą szprychówki (karty pamiątkowe WPR) uprawniające do udziału w losowaniu wielu atrakcyjnych nagród w trakcie finału 21 WPR. O godzinie 9:40 południowa część 21 Wielkiego Przejazdu Rowerowego wyruszy w kierunku Pruszcza Gdańskiego. Tam po krótkim odpoczynku wszyscy razem wyruszymy w kierunku Gdańska i dalej do granicy Sopotu, na wielki finał 21 WPR w przepięknym parku Sopockie Błonia przy ul. Polnej.
Trasa prowadzić będzie po głównych drogach aglomeracji zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu (dla Tczewa w większości po drodze krajowej nr 91 czyli tak zwanej „jedynce”). Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem (ok. 12 km/h) a po drodze, w Pruszczu Gdańskim i Gdańsku będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej, z której w każdej chwili można skorzystać. Perspektywa udziału w niezwykle widowiskowym spotkaniu peletonów WPR na Drodze Zielonej na pograniczu Gdańska i Sopotu, z pewnością doda sił każdemu z nas. Serdecznie zapraszamy i bez obaw – wspólnie damy radę!