Rumia

Rowerzyści z Rumi i okolic spotykają się o godzinie 11.15 na ulicy Starowiejskiej w okolicy dworca PKP. W trakcie zbiórki rozprowadzane będą szprychówki (pamiątkowe karty WPR) uprawniające do udziału w losowaniu nagród w trakcie finału 21 WPR. W trakcie zbiórki dołączą do nas rowerzyści którzy przyjadą z Redy i Wejherowa a około godziny 11.25 wszyscy razem wyruszymy w kierunku Gdyni.
Trasa przejazdu będzie prowadzić po głównych drogach aglomeracji zamkniętych dla ruchu w czasie przejazdu. Trasa Peletonu Północnego, na odcinku pomiędzy Rumią a centrum Gdyni po raz pierwszy w historii WPR pobiegnie m.in. fragmentem Estakady Kwiatkowskiego.
Przejazd odbędzie się spokojnym, miarowym tempem, a po drodze na Skwerze Kościuszki w Gdyni będzie można przez chwilę odpocząć. Jeśli mimo tego istnieje obawa utraty sił należy pamiętać, że przejazd odbywa się w bezpośrednim sąsiedztwie linii Szybkiej Kolei Miejskiej, z której można w każdej chwili skorzystać przewożąc swój rower za darmo.
Perspektywa udziału w niepowtarzalnym wydarzeniu – widowiskowym, wspólnym przejeździe Peletonu Północnego oraz połączonych peletonów Gdańskiego, Południowego i Zachodniego na Drodze Zielonej na granicy Gdańska i Sopotu – z pewnością doda sił każdemu z nas. Wspólnie z rowerzystami jadącymi od strony Gdańska, pokonamy ostatni odcinek trasy Drogą Zieloną, ulicą Łokietka oraz Polną aż do wjazdu do parku Sopockie Błonia. Potem, w radosnej atmosferze weźmiemy udział w finale 21 Wielkiego Przejazdu Rowerowego gdzie zaplanowana jest moc atrakcji.
Serdecznie zapraszamy i bez obaw – wspólnie damy radę!